Cyfrowe aparaty fotograficzne ewoluowały z dnia na dzień, odkąd zostały wynalezione. Pojawienie się fotografii cyfrowej prawie zastąpiło konwencjonalną fotografię filmową na rynku konsumenckim. Produkcja nowych kamer filmowych znacznie spadła. Chociaż aparaty cyfrowe oferują wiele zalet, nadal istnieją pewne zalety korzystania z kamer filmowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

rozkład

Cyfrowe czujniki aparatu składają się z pikseli lub siatki elementów fotograficznych. Rozdzielczość czujnika obrazu zależy od liczby pikseli na czujniku. Nazywa się to rozdzielczością wyrażoną w megapikselach. Dlatego czujniki cyfrowe są zniekształcone z powodu efektu mory. Z drugiej strony ten problem nie dotyczy mediów filmowych.

Rozmiar czujnika

Rozmiar matrycy w aparacie cyfrowym jest ograniczony. Te czujniki są mniejsze niż normalna klatka filmowa 35 mm. Może to prowadzić do wielu problemów, takich jak B. szum pikseli i wrażliwość na światło, żeby wymienić tylko kilka. Nie ma wielu kamer zorientowanych na użytkownika z pełnoklatkowymi czujnikami. Twoje czujniki nie są tak dobre jak czujniki w kamerach filmowych.

Z drugiej strony znajdziesz nośniki filmowe w wielu rozmiarach od 35 mm do 135 mm. Należy zauważyć, że nawet najmniejszy rozmiar filmu nie pasuje do filmu 24 x 36 m. Mówiąc prosto, kamery filmowe oferują wyższą „rozdzielczość” niż aparaty cyfrowe.

Problemy z kurzem

Pył i brud są powszechnym problemem w fotografii filmowej. Jednak fotografia cyfrowa jest bardziej podatna na kurz i brud. Jeśli kurz dostanie się do aparatu i dotrze do czujnika, nie będzie można robić wyraźnych zdjęć.

integralność

Negatywy mają wyższą integralność niż zdjęcia cyfrowe. Innymi słowy, negatywy są postrzegane jako dowód autentyczności obrazu. Istnieje wiele programów, których można użyć do zmiany zdjęć cyfrowych. Zakres fałszowania zdjęć cyfrowych jest zatem większy, co nie dotyczy fotografii filmowej.

Przechowywanie, kopie zapasowe i inne koszty

Dzięki kamerze filmowej nie potrzebujesz nośnika pamięci. Wystarczy rolka filmu. Ponadto szpule filmowe nie są tak podatne na uszkodzenia jak aparaty cyfrowe. Nawet jeśli źle wykonasz rzut, możesz uszkodzić ramkę lub dwie. Reszta ramek zostaje zachowana.

Z drugiej strony potrzebujesz dużych kart pamięci i dysków twardych do przechowywania obrazów cyfrowych. Jeśli nośnik pamięci jest uszkodzony, bardzo trudno jest przywrócić wykonane zdjęcia. Wszystkie dane znikną na zawsze.

Oprócz tego występują również problemy ze zgodnością. Musisz mieć odpowiedni system operacyjny, sterowniki danych, płyty główne i inne komponenty, aby system działał. Musisz także mieć duże dyski twarde do przechowywania obrazów do tworzenia kopii zapasowych. Zwiększa to wysiłek i koszty. Nie masz żadnego z tych problemów z kamerami filmowymi.

Zabierz to

Chociaż fotografia filmowa nie będzie już w przyszłości, profesjonaliści nadal uważają, że fotografia filmowa ma wiele zalet i oferuje zdjęcia lepszej jakości niż cyfrowe.