Moja historia zaczyna się około dziewięć lat temu, kiedy wyszedłem z „trudnego” związku i znów cieszyłem się życiem. Postanowiłem nie tracić piętnastu lat życia, dlatego napisałem krótką historię o moim doświadczeniu. Mogę powiedzieć, że nie było to łatwe do odczytania, ale proces pisania okazał się nieco kathartyczny, a kiedy skończyłem, odłożyłem swoją historię i zapomniałem o niej.

Osiem lat wcześniej i starszej przyjaciółce, którą znałem od pewnego czasu, która była po prostu najsłodszą kobietą.

Kiedy zaczęła zapominać o nazwiskach osób i miejscach, w których była, jej mąż zabrał ją do lekarzy i zdiagnozowano u niej demencję.

Jej pogorszenie było trudne do zaobserwowania, a kiedy jej mąż nagle umarł, poszła do domu opieki, a następnie do domu opieki. W końcu nikogo nie poznała i całkowicie straciła kontakt z rzeczywistością, chociaż wydawała się zadowolona i zakołysała lalką, jakby to było jej dziecko.

Miałem wiele emocji do wyrażenia, więc mój długopis wyszedł i napisałem historię o wieku i demencji. Doświadczenie mojego przyjaciela było nadal bardzo szorstkie, więc zamieniłem moją główną postać w mężczyznę – co pomogło mi pisać z bardziej odległej perspektywy.

Chciałem też dać głos osobom starszym. Patrzyłem, jak moja matka była często ignorowana lub zwracana do niej, a ona powiedziała, że ​​czuła się niewidzialna, odkąd się zestarzała.

Kiedy skończyłem pisać, wspomniałem historie o moim przyjacielu, który jest reżyserem filmowym i poprosiłem o przeczytanie scenariuszy.

Zasugerował znalezienie znanej osoby do odgrywania głównej roli i uznał, że Bobby Ball jest idealny. Pamiętam wtedy, że pomyślałem: „Wielka szansa, że ​​ktoś sławny kiedykolwiek zgodzi się być w moim filmie”. Wiem, że to okropne, negatywne nastawienie, ale wciąż walczę z poczuciem własnej wartości.

To mógł być koniec historii, ponieważ tak łatwo jest zostać zdemoralizowanym i porzucić swoje marzenia. Czasami wydaje się, że wszystko spiskuje przeciwko tobie, a najłatwiej jest po prostu poddać się i znaleźć coś, co możesz zrobić. Nie sądzę, by moje lata w obelżywych związkach pomogły, ponieważ nadal nosiłem blizny mentalne i odbudowanie poczucia własnej wartości po tym, jak wiele razy zostało zniszczone, zajmuje dużo czasu.

To był naprawdę wysiłek, ale zdecydowałem, że wszystko, co wydarzyło się w przeszłości, nie wpłynie na moją przyszłość i jeśli kiedykolwiek zwrócę uwagę na te małe głosy – znasz tych, którzy zawsze mówią ci, że nie może być czymś lub nigdy nie będziesz wystarczająco dobry – gdybym kiedykolwiek przyłapał się na słuchaniu ich, dobrze się bawi i powiedziałbym sobie, jak świetny byłem. Nie zawsze w to wierzyłem, ale to lepsze niż ciągłe krytykowanie siebie.

Oto trzy rzeczy, których nauczyłem się z tego doświadczenia, ale dotyczą one prawie wszystkiego, co chcesz osiągnąć.

1. WIERZ SIEBIE

Jest tak ciężko, gdy pracujesz sam i jest to coś, czego nigdy wcześniej nie robiłeś. Jeśli twoja pewność siebie na początku jest niepewna, prawdopodobnie po pierwszym niepowodzeniu prawdopodobnie będziesz pędził w przeciwnym kierunku. Ale nie. Uwierz w siebie – każdy musi gdzieś zacząć i nie masz nic do stracenia, ale wszystko do zyskania.

2. NIE poddawaj się

Och, tak łatwo jest przeprosić za poddanie się – i tak, byłoby łatwiej. Ale mówię wam, poczucie osiągnięcia, które osiągacie z każdym krokiem do przodu i każdym mostem, który przekraczacie, jest po prostu niesamowite. Śmiało, bez względu na to, jak trudne to będzie, a będziesz mieć przewagę nad tysiącami ludzi, którzy próbują, ale zbyt łatwo się poddają.

3. Zaprzyjaźnij się

Kiedy potrzebujesz pomocy i zwrócisz się do ludzi, możesz zobaczyć, ilu masz przyjaciół – lub nie w moim przypadku. Powinienem był być jak szalony w sieci, żeby się o tym dowiedzieć, ale nie zrobiłem tego i musiałem pracować o wiele ciężej, żeby to nadrobić. Znajdź nowych przyjaciół i skontaktuj się z osobami, z którymi od dawna nie rozmawiałeś.

Otaczaj się tylko ludźmi, którzy mają pozytywne nastawienie do życia, ponieważ ludzie negatywni cię obalą i zaczniesz wątpić w siebie.