Jakie są najbardziej dochodowe filmy wszechczasów?

By 9 lipca 2020No Comments

Biznes filmowy odnotował wzloty i upadki w ostatnim stuleciu, a wiele z nich to postęp technologiczny, który doprowadził do przewidywanego spadku branży filmowej. Wprowadzenie projekcji domowej, telewizji i kina domowego powinno powalić widzów, ale gadżety nie zostały pochowane.

Chociaż w związku z wydaniem telewizji nastąpiło spowolnienie sprzedaży kasowej, było to spowodowane głównie liczbą osób w czasie wojny, które brały udział w wiadomościach i mogły teraz oglądać wiadomości w zaciszu własnego domu. W rzeczywistości frekwencja była najniższa w 1984 roku i od tego czasu, pomimo wszystkich postępów technologicznych w kinie domowym, stale rośnie.

Kiedy oglądasz filmy o największych dochodach wszechczasów, 19 z 25 najlepszych zostaje nakręconych w nowym tysiącleciu, co pokazuje, że więcej ludzi wydaje więcej pieniędzy na kino niż kiedykolwiek wcześniej, ale należy również wziąć pod uwagę inflację. Największym filmem, jaki kiedykolwiek widział ten biznes filmowy, jest Titanic z 1997 roku, który przyniósł przemysłowi filmowemu aż 1835,4 miliona dolarów.

Biorąc pod uwagę drugą najwyższą wartość zarobków w historii, Władca Pierścieni to: Powrót Króla, który zarobił 1129,2 miliona dolarów, relatywizował sukces Titanica i zarobił 706,2 miliona dolarów. Gdyby różnicą był film, byłby numerem 30 na liście kas, pokazując niespotykany sukces epopei Davida Cameroon.

Trzeci w branży filmowej wszechczasów jest Skrzynia Piratów z Karaibów: Dead Mans. To konkuruje z trylogią Władcy Pierścieni o tytuł największej najlepiej płatnej franczyzy kasowej wszechczasów, ale spada tylko z łączną kasą w wysokości 2622,2 miliona dolarów do 2924.7 miliona dolarów, którą Lord of the Rings osiągnął brakuje.

Jeśli chodzi o serię kas, wszystko wskazuje na klasyczny serial filmowy. Seria sześciu filmów Star Wars przyniosła branży filmowej 4 358,4 mln USD, co zaskakująco zajmuje drugie miejsce jako największa seria kasowa w historii. Jeśli jeszcze nie zgadłeś, nigdy tego nie zrobisz, zwycięzcą jest Harry Potter.

Pięć filmów zalicza się do 25 najlepiej zarabiających filmów wszechczasów i chociaż są serią Star Wars, przewyższyły kultową serię science fiction za niesamowitą kwotę 4 479,1 miliona dolarów. Statystyki te pokazują, że więcej osób niż kiedykolwiek wydaje pieniądze w kinie, a kraje rozwijające się, które zezwalają na pokazy filmów zachodnich, wzmocniły światowy rynek.