Jednym ze sposobów sprzedaży scenariusza jest chodzenie na festiwale filmowe. To może wydawać się absurdalnym stwierdzeniem, ale film jest doskonałym miejscem do poznania ludzi pracujących w branży filmowej i świetnym sposobem na nauczenie się, jak sprzedawać scenariusz. Często gotowy film jest wyświetlany po raz pierwszy na festiwalu, w wyniku czego nastrój na tych wydarzeniach jest często uroczysty, co tylko pomaga twojej sprawie, ponieważ wszyscy są w swoim szczęśliwym miejscu! Na tych festiwalach często odbywają się przyjęcia, co oznacza, że ​​ludzie piją, co z kolei pomaga twojej sprawie, ponieważ ludzie są nieco milsi, kiedy piją.

Z profesjonalnego punktu widzenia możesz dowiedzieć się wiele na temat sprzedaży scenariusza, w tym reakcji widzów na filmy. Jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy do nauczenia się – jak często możesz pokazywać swoją pracę publiczności w prawdziwym teatrze formalnym? Możesz także dowiedzieć się, jak sprzedawać niezależny film, ponieważ twórcy często są odpowiedzialni za to, aby ludzie wychodzili i oglądali swoją pracę podczas tych wydarzeń, a co działa, a co nie, niezależnie od tego, czy jest to film ukończony, czy też nie w związku ze sprzedażą scenariusza. Kiedy twój pisarz był w szkole filmowej, został zatrudniony do sprzedaży dwóch filmów dokumentalnych na państwowy festiwal filmowy w swoim kraju i wiele z tego wynikło (głównie z tego, że filmy dokumentalne o sztuce, bez względu na to, jak bardzo się starasz, zawsze będą dla niszowego tłumu, bez względu na to, ilu hipsterów dajesz darmowe bilety.)

Przy drinku i (miejmy nadzieję) świetnych filmach istnieje wiele sposobów rozmawiania z ludźmi podczas nauki sprzedaży scenariusza. To zawiera:

1. Po zakończeniu projekcji (przy okazji, dobry czas na spotkanie z reżyserami)

2. Uczestnicząc w planowanych panelach

3. Uczestnicząc w planowanych imprezach festiwalu

4. Kolejkowanie po coś (czasem film, a czasem łazienka)

5. Podczas pytań i odpowiedzi do filmu – jeśli film był dobry, poświęć trochę czasu, aby zadać pytanie i poznać proces

6. W barze – podczas tych imprez często pije się dużo, więc jest to świetny sposób na poznanie ludzi